facebook

FAQ

Znajdź odpowiedź na najczęściej zadawane pytania

Jak otrzymać certyfikat?

Aby otrzymać certyfikat należy zalogować się na stronę www.zumba.com. W zakładce LEARN należy kliknąć w My Training History. W tabeli "Trainings already attended" z listą szkoleń, w których wzięło się udział, znajdziesz kolumnę z certyfikatami do ściągnięcia.

Ile muszę mieć lat, żeby uczestniczyć w szkoleniu?

Wiek minimalny: 15 lat.
Poniżej 18-go roku życia niezbędne jest podpisanie dokumentu o odpowiedzialności przez opiekuna. Prosimy o kontakt emailowy na kilka dni przed szkoleniem.

Nie dostałam płyt ZIN i MM, co zrobić?

Należy zalogować się na www.zumba.com i napisać do biura poprzez Contact Home Office. ZIN SUPPORT -> CONTACT US -> ENGLISH -> ZIN MEMBERSHIP -> OTHERS QUESTIONS Materiały odsyłane są tylko do dwóch miesięcy wstecz.

Czy potrzebuję dodatkowych licencji na odtwarzanie muzyki?

Nie trzeba mieć dodatkowych licencji, wystarczą oryginały naszych płyt, gdyż Zumba? Fitness posiada wszelkie prawa do utworów, które zakupujecie w ramach licencji ZIN. Jeśli chcecie używać innej muzyki, należy zgłosić je do ZAiKSu itp.

Czy po zapisaniu się do ZIN mogę dostać poprzednie ZIN DVD/CD i MM?

Nie, nie ma możliwości otrzymania płyt wstecz.

Dlaczego nie dostaję płyt ze specjalistycznych szkoleń?

Z początkiem 2014 roku specjalistyczna licencja umożliwia dostęp do większej liczby choreografii, muzyki i pomocy, aby wesprzeć Waszą edukację i wspomóc karierę.
Teraz zamiast dostawać płyty kwartalnie pocztą i odnawiać subskrypcję, otrzymamy dostęp do zakupu płyt online.
“CO Z PŁYTAMI, KTÓRE MI SIĘ NALEŻĄ?” Za każda należną Wam jeszcze płytę otrzymacie droga mailową kupon o wartości 25$. Dodatkowo otrzymacie bonusowy kod w prezencie! Kuponów można użyć do każdego zakupu w sklepie edukacyjnym na zumba.com.
Dodatkowo otrzymacie dostęp do VIP Consierge Line (telefon i/lub email), gdzie będziecie mogli zapytać o zmiany dotyczące programu.

Czy mogę zrobić szkolenie specjalistyczne bez szkolenia Zumba Basic 1?

Niestety specjalistyczne szkolenia przeznaczone są tylko i wyłącznie dla instruktorów, którzy wcześniej przeszli szkolenie Zumba Basic 1 i są członkami programu edukacyjnego ZIN.

Czy mogę zmienić termin lub rodzaj szkolenia?

Tak, jest to możliwe. Twoje środki będą w systemie przez rok od ich wpłaty na konto Zumba Fitness. Transfer łączy się z poniesieniem dodatkowych kosztów. Przy zmianie powyżej 21 dni to koszt 5$, poniżej 15$ w przypadku płatności kartą kredytową. W przypadku gdy nie posiadasz karty kredytowej, możemy transferować Cię na szkoleniu, lecz wtedy należy pokryć różnice $50 w kwocie szkolenia.

Aby dokonać transferu należy zalogować się na Zumba.com, wejść w zakładkę LEARN, MY TRAINING HISTORY i przy aktualnym szkoleniu kliknąć na TRANSFER i wyszukać odpowiednie szkolenie.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

W szkoleniu Zumba Basic 1 może wziąć udział każdy, kto chciałby pozostać instruktorem Zumba lub po prostu bliżej zapoznać się z konceptem Zumba Fitness. Szkolenie trwa dwa dni i upoważnia do prowadzenia samodzielnych zajęć. Na szkoleniu można zapisać się do naszego program kontynuacji edukacji ZIN (koszt ok. 100zł), w ramach którego otrzymuje się pełne wsparcie jako instruktor: co miesiąc muzykę (CD) i co drugi miesiąc muzykę(CD) i choreografię (DVD). W ramach tego programu dostaje się mnóstwo innych benefitów, tj zniżkę na kolejne szkolenie Basic 2 (50%), zniżkę na ciuchy i akcesoria Zumba, możliwość korzystania z bazy danych o poprzednich ZINach itp. Jest tego mnóstwo, o wszystkim mówię na szkoleniu. Zapewnia to możliwość bycia świetnym instruktorem w przyjemny sposób, wystarczą tylko chęci i zapał do przygotowania się :)

Ile muszę mieć lat, żeby uczestniczyć w szkoleniu?

Minimum 15. Przed ukończeniem 18-go roku życia należy zgłosić nam fakt uczestnictwa, ponieważ w tym przypadku jest dodatkowy dokument do wypełnienia.

Ile czasu jest ważna licencja?

Licencja instruktora Zumba ® jest ważna przez 6 miesięcy. Jak w przypadku każdej renomowanej firmy, oczekuje się profesjonalizmu i należy być na bieżąco ze wszystkimi nowościami. Zumba Fitness chce by jej instruktorzy byli najlepsi w branży i utrzymywali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Aby pomóc instruktorom w osiągnięciach, Zumba Fitness zapewnia liczne możliwości kształcenia dodatkowego i wymaga od wszystkich Zumba instruktorów aktualizować swoje umiejętności.

JAK odnowić certyfikat ukończenia (licencja) po roku?

1. Zostań członkiem ZIN ™: Zumba Fitness oferuje kompleksowy program kształcenia dodatkowego dla wszystkich instruktorów, Zumba ® Instruktor Network (Zin ™). Członkowie ZIN stale otrzymują nowe choreografie i muzykę do zmiany i aktualizacji swoich zajęć, wraz z bogactwem materiałów marketingowych i pomysłów, pomagamy, aby zapewnić Wam sukces. Korzyści jest wiele i oczywiście, członkowie ZIN są zawsze uważani za "Aktualnych zumba Instruktorów". Tutaj licencja jest zawsze ważna tak długo, jak są oni w ZIN.

2. Zapisz się na Zumba ® Basic 2 Udział w szkoleniu Zumba Basic 2 przedłuża licencję o 12 miesięcy. Należy pamiętać, że dołączając do ZIN (patrz nr 1 powyżej) Instruktor otrzyma 50% zniżki na to szkolenie.

3. Odzyskać ponownie licencję Zumba ® Basic 1 lub Jump Start Gold ™ Każdy Zumba ® Education Specialist (ZES) zapewnia nowy i odmienny wgląd w doświadczenia. Przez powtarzanie Zumba Basic 1 można odnowić nie tylko certyfikat, ale otrzymuje się świeże spojrzenie na nauczanie podczas zajęć Zumba. Inną opcją jest szkolenie Jump Start Gold ™. Kurs ten omawia podstawowe kroki, a także odnawia licencję na jeden rok. Jednak tylko ci, którzy przystąpią do programu ZIN ™ otrzyma licencję na nauczanie Zumba ® Jump Start Gold.

Co zrobić, kiedy zarejestrujemy się na szkolenie, a nie będziemy mogli się na nim pojawić?

Jeśli nie możesz uczestniczyć w szkoleniu, można przenieść płatność na inne szkolenie. Proszę pamiętać, że opłata za transfer to $ 15 USD + różnice w cenach szkoleń). Jeśli nie możesz uczestniczyć w treningu, masz trzy opcje:

1. Możesz poprosić o zwrot pieniędzy. Jeśli anulujesz rejestrację na 21 lub więcej dni przed datą szkolenia, policzone zostanie 25 dolarów USD opłaty za anulowanie. 75 dolarów USD za anulowanie w ciągu 21 dni lub mniej od daty szkolenia lub dowolnej chwili po dacie szkolenia. Jeśli zdecydujesz się na rezygnację przez telefon są koszty dodatkowe wysokości 15 dolarów USD opłaty manipulacyjnej. Aby dokonać anulacji, zaloguj się do swojego konta na zumba.com, następnie LEARN -> MY TRAINING HISTORY -> ATTENDED TRAININGS, wybierz szkolenie i kliknij na CANCEL.

2. Możesz przenieść swoją rejestrację na inne szkolenie. Jeśli przeniesiesz się 21 lub więcej dni przed datą szkolenia, opłata wynosi $ 5 USD z tytułu przeniesienia szkolenia dokonane przez internet, samoobsługowo. Jeśli przeniesiesz się na mniej niż 21 dni od daty szkolenia lub w dowolnej chwili po dacie szkolenia, to koszt 15 dolarów USD opłaty za przeniesienie się poprzez stronę. Będziesz także odpowiedzialny za wszelkie podwyżki cen. (Na przykład, jeśli zapisałaś/eś się na początku, a nowy trening ma cenę RUSH, będzie dodatkowa opłata w wysokości różnicy - oprócz opłaty za przelew). Jeśli zdecydujesz się na zaksięgowanie przelewu przez telefon, to koszt 15 dolarów opłaty manipulacyjnej USD. Aby dokonać przelewu, zaloguj się do swojego konta na zumba.com, następnie LEARN -> MY TRAINING HISTORY -> ATTENDED TRAININGS, wybierz szkolenie i kliknij na TRANSFER -> wybierz odpowiadające Ci szkolenie i zatwierdź..

2. Możesz zawiesić płatność i użyć jej do przyszłego szkolenia w ciągu jednego roku od pierwotnej daty rejestracji. Jeśli przeniesiesz się na 21 lub więcej dni przed datą szkolenia to koszt $ 5 USD z tytułu przeniesienia na stronie. Jeśli przeniesiesz się na mniej niż 21 dni od daty szkolenia lub w dowolnej chwili po dacie szkolenia to koszt 15 dolarów USD opłaty za transfer dokonany samoobsługowo. Będziesz także odpowiedzialny za wszelkie podwyżki cen. (Na przykład, jeśli zapisałaś/eś się na początku, czyli EARLY BIRD i nowy trening w RUSH, będzie opłata w wysokości różnicy oprócz opłaty za transfer). Jeśli zdecydujesz się na zaksięgowanie przelewu przez telefon, to dodatkowe 15 dolarów USD opłaty manipulacyjnej. Po upływie roku kalendarzowego od dnia podanego podczas oryginalnego formularza rejestracyjnego, możliwość przeniesienia wygasa i traci swoje fundusze, które były zawieszone. Aby zawiesić pieniądze, zaloguj się do swojego konta na zumba.com, następnie LEARN -> MY TRAINING HISTORY -> ATTENDED TRAININGS, wybierz szkolenie i kliknij na CANCEL i wybierz, czy chcesz zwrot pieniędzy, czy chcesz te środki „zamrozić”.

Problem w banku z danymi do przelewu za szkolenie:

Dane z formularza są jak najbardziej prawidłowe. Nie dodajemy "US", ponieważ znaczyłoby to, że jest to IBAN, którego używamy głównie w przelewach europejskich (używany też w krajach Środkowo-wschodnich i na Karaibach, ale nie w USA). Należy o tym "uświadomić" niektórych pracowników w banku :-), że dane są prawidłowe i tysiące ludzi wysyłało przelewy do Stanów z tymi danymi i wszystko było w porządku.

Jak dokonać przelewu?

Info o przelewie

Jak dokonać płatności za ZIN?

Kliknij tu, aby zobaczyć wszystkie informacje dotyczące ZIN - Zumba Instructor Network - program kontynuacji edukacji

Co to jest Jam Session?

To kameralne spotkanie instruktorów należących do ZIN prowadzone przez wykwalifikowanego Zumba ® Jammer. W sesji zwykle może wziąć udział maksymalnie 30 ZIN, co daje możliwość indywidualnego podejścia i prywatność, dzięki której mamy mnóstwo czasu na wzajemną inspirację! Jam Session pozwalają nie tylko zbudować nowe doświadczenia i wiedzę, ale są też okazją aby poznać innych członków ZIN oraz nabrać nowej energii lub też zwyczajnie spędzić czas z ZUMBA!!! Sesje dają Ci możliwość opanowania choreografii do tego stopnia, że zaraz po wyjściu z sali możesz już ją samodzielnie prowadzić!!! To ważne dla osób które dopiero zaczynają przygodę z ZUMBA oraz dla już doświadczonych instruktorów, którzy chcą się dalej rozwijać!

Jak zorganizować maraton?

Nasze wskazówki:

1.Data.

Imprezę warto planować na ok 2 miesiące przed. Warto wziąć pod uwagę: post, adwent, święta narodowe, imprezy w miastach (koncerty gwiazd), warto też sprawdzić czy w innym (bliskim) mieście nie szykuje się już w tym czasie coś podobnego.

2. Dzień tygodnia.

Nie musi to być sobota:) (często w sobotę ludzie mają wiele rodzinnych planów, tak samo jest w piątkowe wieczory). Dlatego warto zastanowić się nad niedzielą lub dniem w tygodniu jeżeli ma dotyczyć jednego miasta: typu czwartek wieczorem (już prawie weekend więc ludzie mają większy luz).

3. Temat imprezy.

Oczywiście kolorki zumbowych ciuszków są tak pozytywne, że nie musimy bardziej kolorować zajęć... jednak można pomyśleć na tematem typu "Hawajskie party" itp. Coś co łatwo w szafie odszukać. Dobrze też iść z duchem czasu i planować imprezy pod aktualne wydarzenia w kraju i na świecie np. "piłkarskie party", "bajkowe" "hollywoodzkie"... Podczas takich imprez warto zebrać dzieci, jako komisję i pozwolić im wybrać najfajniejszy strój, który np otrzyma koszulkę lub bransoletki... ewentualnie czekoladkę:)

4. Patroni medialni.

Proponuję wizyty osobiste. Przez telefon łatwo odmówić, a jak się pofatygujemy to każdy to doceni. Gazeta, radio (w Ostrowie np zawsze ESKA patronuje imprezy Zumba Fitness:)), tv stacjonarna, tv internetowa.

5. Sponsorzy.

Jeżeli mamy scenę i nagłośnienie (koniecznie z odgłosem) to oszczędzamy min. tysiąc zł.

Przy pierwszej imprezie w życiu napisałam wiele podań i rozwiozłam je do firm. Połowa pozytywnie odpowiedziała. Z czasem firmy zaczęły same pytać o to jak mogą pomóc:)

Sponsorzy częściej dają produkty niż pieniądze, ale nie ma się co dziwić.

Warto wrzucic ich na plakat.

6. Siła fb!

Chcąc lub nie warto mieć profil na facebook nawet tylko dla tego, żeby stworzyć wydarzenie i poświęcić z 1h na zaproszenie wszystkich znajomych   i to najlepiej zrobić gdy tylko poznamy datę i miejsce imprezy.

7. Wsparcie instruktorów.

Sami przez 3h nie pociągniemy poza tym warto pokazać zawsze innych instruktorów, ponieważ każdy ma swój własny styl. W ten sposób trafimy w gusta większej grupy. Oczywiście pomoc Panów jest tu nieoceniona  :)

8. Wsparcie.

Warto mówić głośno o swoich planach, ponieważ za chwilkę okazuję się że Pani, która do nas przychodzi ma np. drukarnie i zrobi po kosztach plakaty,,,,a ktoś inny chętnie przekaże nagrody.

9. Napoje.

Jak sami nie kupimy to warto poprosić kogoś kto posiada sklep żeby w tym dniu sprzedawał napoje i batoniki. Dla niego to zarobek a dla fanów Zumba ułatwienie.

Firmy typu oshee chętnie pomagają ale z bardzo dużym wyprzedzeniem trzeba się do nich zgłosić (formularze są na ich oficjalnych stronach).

Można też wpaść do biedronki i kupić 200 szt za niecałe 50gr sztuka czyli 100zł, a dla fanów Zumba to luxus:)

10. Bilety.

Sprzedaż warto rozpocząć wcześniej. Bilety (najlepiej wielkości kart kredytowych -za małą sumę zrobi każda drukarnia). Warto przybić na nich pieczątkę i się podpisać. Numerki najlepiej zrobić specjalnymi pieczątkami (koszt pieczątki ok 15zł:) Warto tutaj dodać coś, co nie łatwo podrobić.

11. ZAIKS.

W przypadku puszczania muzyki zumba fitness nie musimy opłacać ZAIKS. Wówczas (jak zawsze) musimy mieć wszystkie CD oryginalne z sobą. Oczywiście wszystko zależy od interpretacji.

12. Losy.

Kiedyś było tak, że nie można bez pozwolenia urzędu celnego losować nagród. W każdej grze, w której użytkownik nie ma wpływu na wygraną (nie decyduje jego wiedza lub spryt lecz admin) występuje element losowości. Zawsze gdy używasz zwrotu losuje, zostanie wylosowany itp. to zabawa ma charakter gry losowej, i będą problemy.

Czym możemy to zastąpić? np. konkurs na najweselszą rymowankę o zumbie. Zgłoszenia kończymy ok 40 min przed finałem imprezy  i prosimy np 3 zaufane osoby (lub sami jak mamy czas) o odczytanie i wybranie najfajniejszych....

Obecnie US podpowiedział, że już można losy robić-ale warto zadzwonić do najbliższego i się upewnić.

13. Atrakcje.

Warto zaprosić np szkoły językowe, które chcąc się wypromować, które zrobią kącik maluszka, gdzie dzieci np. będą rysowały (taki kącik ustawiamy daleko od wyjścia z sali obok sceny, żeby tańczący rodzice mieli na oku dzieci). Podczas ostatniej imprezy udało nam się przyciągnąć wiele fajnych, mało jeszcze znanych firm, które pokazały swoje produkty np. kosmetyczne, włoskie jedzenie. Kluby do biletów dodawały wejściówki gratis, a Stań Po Zielonej Stronie Mocy (sprawdźcie czy działają w waszej okolicy) rozdali piękne zabawki najmłodszym.

WIELKĄ ATRAKCJĄ ZAWSZE DLA ZUMBOWICZÓW JEST SKLEPIK ZUMBAPOSLKA.PL (na stronie zumbapolska.pl w zakładce imprezy jest opisane jak zaprosić dystrybutora).

Podczas imprezy w przerwie dobrze jest zrobić jakiś pokaz tańca (wiele szkół tańca zawsze jest chętnych) lub poprosić kogoś o zaśpiewanie 2 utworów.

W kilku miejscach m.in. z w Gorzowie podobały mi się stoiska z ciastem i napojami ciepłymi dla ludzi za free 

14. Pech

Oczywiście nigdy nie uda nam się być w 100% happy po imprezie. Zawsze coś wypadnie nie tak jak sobie wymarzymy ...ale i tak warto:)

.....................

Imprezy charytatywne.

Regulamin. na https://s3.amazonaws.com/zumba/www-zumba-com/en-us/pages/zin-license/docs/polish_la.pdf

6.9. Usługi związane ze zbieraniem funduszy na cele charytatywne. Po uzyskaniu pisemnej zgody firmy Zumba na wniosek instruktora złożony z co najmniej trzydziestodniowym (30. dniowym) wyprzedzeniem, instruktor może prowadzić zajęcia Zumba Fitness w związku ze zbieraniem funduszy na cele charytatywne lub na inne szlachetne cele, używając nazwy i znaku handlowego Zumbathon (ze znaczkiem ® w USA i ™ poza USA)

REJESTRACJA ZUMBATHONu

http://www.zumba.com/en-US/zumbathon/  

 

Dodatkowo jeżeli nie chcemy płacić podatku od zebranej kwoty warto dowiedzieć się, która fundacja opiekuje się naszym podopiecznym i zgłosić się po puszki. W niektórych przypadkach wiąże się to z założeniem komitetów zbiórkowych (ok 3 dni).